Michael bosshard nude photography leo dating a capricorn

Posted by / 20-Jul-2017 05:52

Michael bosshard nude photography

Maria is a young and caring nurse who wants to break free.

Niels is an incurable patient who wants to travel to Switzerland to commit assisted suicide.

Performances 2003 Performances 2004 Performances 2005 Performances 2006 Performances 2007 Performances 2008 Performances 2009 Performances 2010 Performances 2011 Performances 2012 Performances 2013 Performances 2014 Performances 2015 Learning to Howl, Belinda Montgomery (soprano), Margery Smith (soprano saxophone, clarinets), Daryl Pratt (percussion), Marshall Mc Guire (harp), Eugene Goossens Hall, Sydney March 15: Four Winds, Continuum Sax, Tapp Gallery, Sydney March 21: Composition in blue, grey and pink, Alison Eddington & Daryl Pratt (percussion), Queensland Conservatorium of Music, Brisbane March 22: The Waltz Book, Ian Munro (piano), Recital Hall, Tasmanian Conservatorium of Music, Hobart March 23: The Waltz Book, Ian Munro (piano), Sir Raymond Ferrall Centre, University of Tasmania, Launceston April 6: Composition in blue, grey and pink, Alison Eddington & Daryl Pratt (percussion), West Australian Academy of the Performing Arts, Perth April 7: Ringing the Changes, artresonanz trio, Kulturzentrum bei den Minoriten, Graz, Austria April 11: Composition in blue, grey and pink, Alison Eddington & Daryl Pratt (percussion), Elder Hall, Adelaide April 15: The Waltz Book (extracts), Simon Docking (piano), Music Room, Scotia Festival Centre, Halifax, Nova Scotia, Canada May 11: Snatches of Old Lauds, Henri Bok (bass clarinet), Hortus Botanicus, University of Leiden, Netherlands May 29: Ringing the Changes, KAIDA Trio, Santa Cruz, Tenerife July 5: Like Icarus ascending, Rohan Smith (violin), Toronto International Festival of Chamber Music, Centre for the Arts, Toronto, Canada July 20 - 28: Snatches of Old Lauds, Henri Bok (bass clarinet), Julian Menéndez Clarinet Course, Avila, Spain July 25: Fear no more . 2), Grainger Quartet, Elder Hall, Adelaide November 23: A Reel, a Fling and a Ghostly Galliard (String Quartet No. les débris d'un rêve, Melanie Walters (piccolo), Elder Hall, Adelaide March 9: of complete work Mondriaan, Janet Mc Kay (flutes), Vanessa Tomlinson (perc), Nozomi Omote (perc), Liz John (perc), Ian Hanger Recital Hall, Queensland Conservatorium of Music, Brisbane March 19: Female Nude, Janet Mc Kay (alto flute), Jugglers Art Space, Brisbane March 27: Sad Jigs, Sydney Symphony Fellows, Museum of Contemporary Art, Sydney April 6: The Cloths of Heaven, RNCM Cornet Ensemble, Royal Northern College of Music, Manchester, UK April 16: Golden Slumbers, Aria Co, Utzon Room, Sydney Opera House, Sydney June 21: Sad Jigs, members of Sydney Symphony conducted by Fabian Russell, SSO Schools' Concert, City Recital Hall, Angel Place, Sydney July 24: 'Composition in Blue, Grey and Pink' from Mondriaan, Tungsten Duo, Collins St Baptist Church, Melbourne August 23: The Furry Dance, Sydney Sinfonia conducted by Warwick Tyrrell, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney August 24: The Furry Dance, Sydney Sinfonia conducted by Warwick Tyrrell, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney August 25: The Furry Dance, Sydney Sinfonia conducted by Warwick Tyrrell, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney September 3: The Waltz Book (excerpts), Sally Whitwell, Conservatorium of Music, Sydney September 18 Getting Blue, Ensemble Offspring, ABC Classic FM Sunday Live, Conservatorium of Music, Newcastle, NSW September 18: Dark Side, Joan Wright (amplified double bass), Etica, Totally Huge New Music Festival, Studio Underground, State Theatre of Western Australia, Perth October 5: Composition in Blue, Grey and Pink, Genevieve Wilkins (gongs), Troy Bar, Hoxton, London, UK October 13: Composition in Blue, Grey and Pink, Genevieve Wilkins (gongs), Forge Arts Venue, Camden, London, UK October 24, The Art of Puffing, Sue Newsome (bass clarinet), Michael Duke (alto saxophone), Daryl Pratt (percussion), Conservatorium of Music, Sydney October 25: On Winter's Traces, members of the Sydney Symphony conducted by Nicholas Carter, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney October 26: On Winter's Traces, members of the Sydney Symphony conducted by Nicholas Carter, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney October 27: On Winter's Traces, members of the Sydney Symphony conducted by Nicholas Carter, SSO Schools' Concert, Eugene Goossens Hall, Sydney October 30: Composition in Blue, Grey and Pink, Genevieve Wilkins (gongs), soundsofmusic Festival, Groningen, Netherlands November 6: Three Shakespeare Songs, Margaret Schindler (soprano), Kevin Power (piano), State Library of Queensland, Brisbane November 17: Spinning, Jessica Hately, Melba Hall, Melbourne November 23: 'Composition in Blue, Grey and Pink' from Mondriaan, Erica Tucceri (bass flute), Matthew Horsley (drums), Victorian College of the Arts, Southbank, Melbourne January 21: Broadway Boogie-Woogie, Philip Eames (piano), Royal Northern College of Music, Manchester, UK February 23: The Tears of Geertje Dircx, Ashley William Smith, Gleb Kanasevich (clarinets), Sudler Hall, Yale University, New Haven, Connecticut, USA February 26: Hear the Bird of Day, The Song Company conducted by Roland Peelman, Hunter Baillie Memorial Presbyterian Church, Sydney May 6: Five Studies in Radiance, Marshall Mc Guire (harp), Aurora Festival, St Finbar's Church, Glenbrook, NSW May 7: Three Shakespeare Songs, Michael Halliwell (baritone), David Miller (piano), Sydney Conservatorium of Music, Sydney March 8: Composition in Blue, Grey and Pink, Genevieve Wilkins (gongs), Kettle's Yard, Cambridge, UK May 10: Hear the Bird of Day, The Song Company conducted by Roland Peelman, Government House, Yarralumla, Canberra May 16: The Averted; Hear the Bird of Day, The Song Company conducted by Roland Peelman, Canberra International Festival of Music, High Court of Australia, Canberra May 18: The Averted, The Song Company conducted by Roland Peelman, Canberra International Festival of Music, Australian War Memorial, Canberra May 20: Swansong; Elegy in a Country Graveyard; Like Icarus ascending, James Cuddeford (violin), William Lane (viola), Southsite, Aberdeen, Hong Kong June 2: Composition in Blue, Grey and Pink, Lenny Sakofsky (percussion), Adam Auditorium, City Gallery, Wellington, New Zealand June 15: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), St James's, Sydney June 16: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), St James's, Sydney June 27: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), St John's, Robertson, NSW July 5: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), Nolan on Lovel Gallery, Katoomba, NSW July 15: The Tears of Geertje Dircx, Megan Clune and Peter Jenkin (clarinets), Alaska Projects, Sydney July 20: Waiting for the Barbarians, Sydney Philharmonia Symphony Chorus conducted by Graham Abbott, St Patrick's Cathedral, Parramatta, NSW July 21: Waiting for the Barbarians, Sydney Philharmonia Symphony Chorus conducted by Graham Abbott, St Mary's Cathedral, Sydney July 22: Waiting for the Barbarians, Sydney Philharmonia Symphony Chorus conducted by Graham Abbott, Christ Church Cathedral, Newcastle, NSW August 18: Cradle Song, Michele Walsh (violin), Stephen Emmerson (piano), Queensland Conservatorium of Music, Brisbane September 5: The Spirit of the Staircase, Seraphim Trio, Art Gallery, Ballarat, Victoria September 6: The Spirit of the Staircase, Seraphim Trio, Elder Hall, Adelaide September 9: The Spirit of the Staircase, Seraphim Trio, Independent Theatre, Sydney September 10: The Spirit of the Staircase, Seraphim Trio, Melbourne Recital Centre, Melbourne September 17: You Must Sleep, But I Must Dance, Roger Benedict (viola), Daryl Pratt (percussion), Conservatorium of Music, Sydney September 22: The Unquiet Grave, Jocelin Pan (viola), New Juilliard Ensemble conducted by Joel Sachs, Peter Jay Sharp Theatre, The Juilliard School, New York, USA October 13: Cradle Song, Anna Mc Michael (violin), Tamara-Anna Cislowska (piano), Port Fairy Spring Music Festival, Lecture Hall, Port Fairy, Victoria October 20: On Winter's Traces, dėdalo ensemble conducted by Vittorio Parisi, Teatro Sancarlino, Brescia, Italy November 4: The Scattering of Light, Sonus, Independent Theatre, Sydney November 14: Getting Blue, Ensemble Offspring, City Recital Hall, Angel Place, Sydney January 18: Cradle Song, Anna Mcmichael (violin), Tamara Anna Cislowska (piano), Mona Foma, Baha'i Centre, Hobart January 19: Cradle Song, Anna Mcmichael (violin), Tamara Anna Cislowska (piano), Mona Foma, Baha'i Centre, Hobart January 28: The Art of Puffing, Caroline Wüst and Fabio Kapeller, Universität für Musik und darstellende Kunst, Joseph Haydn Institut für Kammermusik und Spezialensembles, Vienna, Austria February 20: The Waltz Book (excerpts), Sally Whitwell (piano and toy piano), Famous Spiegeltent, Arts Centre, Melbourne February 23: Spinning, Sally Walker (alto flute), Inner City Winemakers, Newcastle, NSW March 18: Female Nude, Lina Andonovska (alto flute), Canberra Museum and Gallery, Canberra March 25: String Quartet no 4 (workshop performance/preview), the NOISE, Watters Gallery, Sydney April 10: Bright Shiners, Hong Kong Sinfonietta, James Cuddeford (violin and director), City Hall, Hong Kong May 1 Cradle Song, Jack Chenoweth (violin), Meriel Owen (piano), Wesley Music Centre, Canberra May 4: You Must Sleep, but I Must Dance; The Birthday of My Life (arr.

, Ananda Sukarlan (piano), Auckland University, Auckland, New Zealand August 18: Fear no more . 2), Grainger Quartet, Verbrugghen Hall, Sydney Conservatorium of Music, Sydney November 19: A Reel, a Fling and a Ghostly Galliard (String Quartet No.

Paul Wolffram's film melds sounds from noted musicians Richard Nunns and Horomona Horo, recorded in spectacular locations around New Zealand, to demonstrate that the sounds of the natural world are a form of music too.

Nunns is a renowned expert in taonga pūoro - traditional Māori instruments like wood and bone flutes.

Abegg, Markus Abeggelen, Bernhard Abegglen, Anne Abel, Heidi Abercrombie, John Abergel, Etty Aberli, Rolf Abgottspon, Franziskus Abi Samra, Mohammad Abian Rose, Sonia Abirached, Robert Abplanalp, Susanne Abraham, Raimund Abramovic, Marina Abravanel, Gilles Abril, Victoria Absalon, Robert Abt, Katharina Abt, Robert Abt Benno, Malfer Abt Berchtold, Mueller Abt Bruno, Trauner Abt Daniel Schönbächler, Abt Georg, Holzer Abt Gregor, Zasche Abt Lukas, Schenker Abt Marian, Eleganti Abt Pankraz Winiker, AC / DC, Acanto, Acatos, Sylvio Accardi, Carla Acciai, Alessandra Accola, Martin Acconci, Vito Ach, Xerxes Achatz, Svetlana Achberger, Hans - Peter Achermann, Beda Achiary, Benat Achleitner, Friedrich Achmatowa, Anna Achour, Lotfi Achterberg, Jaap Achternbusch, Herbert Acker van, Cindy Ackerknecht, Dieter Ackermann, Bernd Ackermann, Colette Ackermann, Doris Ackermann, Erika Ackermann, Erika Ackermann, Heidi Ackermann, Josef "Joe" Ackermann, Markus Ackermann, Matthias Ackermann, Peter Ackermann, Rita Ackermann, Ueli Ackermann - Beyer, Mechthild Acklin, Juerg Acklin, Ursula Ackroyd, Heather Acogny, Germaine Aconcha, Leandro Actis, Carlo Ada, Jacqueline Adair, David Adair, Gilbert Adam Noidlt Intermission Orchester, Adami, Valerio Adams, Dennis Adams, Georg Adams, Kim Adamski, Hans Peter Addio d', Claudia Adeagbo, Georges Adel, Adele, Aderhold, Egon Adler, Emmi Adler, Gosbert Dr. Amrein, Jean Amrein, Kurt Amrein, Markus Amrein, Piaer Amrhein, Hermann Amschler, Harald Amsler, Andre Amsler, Arnold Amsler, Eva Amsler, Kurt Amsler, Susanne Amsler Borgemeester, Sonja Amstad, Saemy S.

They start off as one-dimensional characters, Niels just being obstinate and egoistic, Maria just being insecure and sacrificing herself.

Arlaud, Guillaume Arlaud, Philippe Arles, Jean Arlig, Frank lic. I Arlitt, Sabine Armajani, Siah Armaly, Fareed Arman, Arman, Yegya Armani, Giorgio Dr.

Armanno, Salvatore Armbruster, Patrick Armendariz, Montxo Armfield, Neil Armitage, Dennis Armitage, Karole Armleder, John M.

, Ananda Sukarlan (piano), Rundetaarn, Copenhagen, Denmark October 1: Fear no more . ., Simon Docking (piano), Scotia Festival Music Room, Halifax, Nova Scotia. , Gabriella Smart (piano), Jurlique Herb Farm Series, Mount Barker, South Australia December 7: The Crantock Gulls, Match Percussion, Percussive Arts Society, Smith Recital Hall, University of Illinois, Urbana-Champaign, IL, USA December 10: The Crantock Gulls, Match Percussion, Capistrano Hall, California State University, Sacramento, CA, USA December 10: Sad Jigs (version for string orchestra), John Hopkins Chamber Orchestra, conducted by Helena Rathbone, AYO National Music Camp, Llewellyn Hall, Canberra January 24: Tales of the Supernatural, Jane Edwards (singer), the Brodsky Quartet, Sydney Festival, City Recital Hall, Angel Place, Sydney January 24: Sad Jigs, Sydney Symphony Orchestra Fellows, NSW Premier's Australia Day Address, Sydney Conservatorium of Music, Sydney January 28: Chamber Concerto No.

2), Grainger Quartet, ANAM Masters Series, South Melbourne Town Hall, Melbourne November 28: A Reel, a Fling and a Ghostly Galliard (String Quartet No. , Gabriella Smart (piano), Adelaide Festival Centre, Adelaide January 12: And now, Merlyn Quaife (soprano), Stephen Delaney (piano), Neuer Konzertsaal, Universität für Musik und darstellende Kunst, Vienna, Austria January 28: The Armed Man, Claire Edwardes (percussion), St Bernards Church, Batehaven, NSW March 14: The Unquiet Grave, Roger Benedict (viola), Sydney Symphony Orchestra conducted by Richard Gill, Sydney Opera House, Sydney March 15: The Unquiet Grave, Roger Benedict (viola), Sydney Symphony Orchestra conducted by Richard Gill, Sydney Opera House, Sydney March 18: Snatches of Old Lauds; The Birthday of My Life; Palindrome: Jesus Meets St Veronica; War and Peace; Sad Jigs; Tales of the Supernatural, Jane Edwards (singer), Catherine Mc Corkill (clarinet, bass clarinet), Eva Gruesser (violin), Daryl Pratt (percussion), Kowmung Music Ensemble, Abercrombie Caves, near Bathurst, NSW March 24: The Armed Man, Claire Edwardes (percussion), Town Hall, Armidale, NSW March 27: War and Peace ('March' only), Miki Tsunoda (violin), Claire Edwardes (percussion), BMW Edge, Federation Square, Melbourne April 15: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), Kincoppal - Rose Bay, Sydney April 21: Chimney-sweepers, Yvonne Kenny (soprano), Andrea Katz (piano), Arts in the Valley, Marquee, Kangaroo Valley, NSW April 21: Extended Radiance, Alice Giles (electroacoustic harp), Arts in the Valley, Uniting Church, Kangaroo Valley, NSW April 22: Like Icarus ascending, Barbara Jane Gilby (violin), Arts in the Valley, The Copper House, Kangaroo Valley NSW April 22: Elegy in a Country Graveyard, Court House Choir, Southern Highlands Concert Band conducted by Andrew Ford, Arts in the Valley Festival, Kangaroo Valley Hall, Kangaroo Valley, NSW April 23: Snatches of Old Lauds, Petra Stump & Heinz-Peter Linshalm (bass clarinets), Totally Huge New Music Festival, Music Auditorium, WAAPA, Edith Cowan University, Perth April 24: Snatches of Old Lauds, Petra Stump & Heinz-Peter Linshalm (bass clarinets), Totally Huge New Music Festival, Music Auditorium, WAAPA, Edith Cowan University, Perth April 28: Scenes from Bruegel, West Australian Symphony Orchestra conducted by Brett Dean, Totally Huge New Music Festival, Art Gallery of Western Australia, Perth May 19: Oma kodu, Catherine Mc Corkill (clarinet), Australia Ensemble, Sir John Clancy Auditorium, University of NSW, Sydney May 28: The Waltz Book (excerpts), Vyacheslav Novikov (piano), Międzynarodowy Festival, Centrum Kultury Žydowskiej, Krakow, Poland June 5: Oma kodu, Sydney Symphony Orchestra Fellows, Glen Street Theatre, Forestville, NSW June 13: Ringing the Changes, ensamble 3, Conservatorio de las Rosas, Morelia, Mexico June 16: Oma kodu, Sydney Symphony Orchestra Fellows, School of Arts, Berry, NSW June 17: Oma kodu, Sydney Symphony Orchestra Fellows, Wesley Uniting Church, Wollongong, NSW June 20: Oma kodu, Sydney Symphony Orchestra Fellows, St James's Church, Sydney June 21: Spinning, Ingrid Culliford (alto flute), San Francisco Bath House, Wellington, New Zealand June 29: Swansong, Patricia Pollett (viola), Queensland Conservatorium of Music, Brisbane July 3: Swansong, Zhu Yilin (viola), International Viola Society Congress, Elder Hall, Adelaide July 12: War and Peace, Miki Tsunoda (violin), Claire Edwardes (percussion), Australian Festival of Chamber Music, Civic Theatre, Townsville, Queensland July 13: Oma kodu, Francesco Celata (clarinet), Sydney Soloists, Bathurst Memorial Entertainment Centre, Bathurst, NSW July 14: Oma kodu, Francesco Celata (clarinet), Sydney Soloists, Orange Civic Theatre, Orange, NSW August 1: Headlong, Sydney Symphony Orchestra conducted by Jeffrey Tate, Sydney Opera House, Sydney August 2: Headlong, Sydney Symphony Orchestra conducted by Jeffrey Tate, Sydney Opera House, Sydney August 3: Headlong, Sydney Symphony Orchestra conducted by Jeffrey Tate, Sydney Opera House, Sydney August 4: Headlong, Sydney Symphony Orchestra conducted by Jeffrey Tate, Sydney Opera House, Sydney August 19: The Unquiet Grave, Patricia Pollett (viola), Bangalow Festival Chamber Orchestra conducted by Peter Luff Bangalow Music Festival, A&I Hall, Bangalow, NSW September 16: The Birthday of My Life, Jane Edwards (soprano), Genevieve Lang (harp), Town Hall, Hobart September 23: Bagpipe Music, Genevieve Lacey (recorder), Marshall Mc Guire (harp), Utzon Room, Sydney Opera House, Sydney September 29: The Birthday of My Life, Evita Raituma (soprano), Genevieve Lang (harp), Riga Opera Chamber Music Festival, Beletazha Hall, Opera House, Riga, Latvia October 6: Epithalamium (wp of version for mezzo-soprano and string quartet), Snatches of Old Lauds, Jenny Duck-Chong (mezzo-soprano), Diana Springford (bass clarinet), Halcyon, The Music Workshop, Sydney Conservatorium of Music, Sydney October 11: Folly, Michael Kieran Harvey (piano), Recital Hall, University of Tasmania Conservatorium of Music, Hobart November 18: A Reel, a Fling and a Ghostly Galliard (String Quartet No 2), Grainger Quartet, Government House, Sydney December 8: The Crantock Gulls, Tim Broscious and Bill Solomon (drums), Berkman Auditorium, The Hartt School, Hartford, Connecticut, USA December 16: 'Corpus Christi Carol' (from Wassails and Lullabies), The Corinthian Singers of Adelaide, conductor Christie Anderson, Lessons and Carols by Candlelight, Langmeil Church, Tanunda, South Australia December 19: 'Corpus Christi Carol' (from Wassails and Lullabies), The Corinthian Singers of Adelaide, conductor Christie Anderson, Lessons and Carols by Candlelight, St John's Church, Halifax Street, Adelaide December 22: 'Corpus Christi Carol' (from Wassails and Lullabies), The Corinthian Singers of Adelaide, conductor Christie Anderson, Lessons and Carols by Candlelight, St Peter's Anglican Cathedral, North Adelaide January 23: Est il paradis? in Paradiso”, Musicians of the Australian National Academy of Music, St Patrick's Cathedral, Melbourne November 8: The Birthday of My Life, Jane Sheldon (soprano), Genevieve Lang (harp), Ballroom, Government House, Sydney November 17: The Spirit of the Staircase, Trioz, City Recital hall, Angel Place, Sydney March 4: Bagpipe Music, Genevieve Lacey (recorders), Marshall Mc Guire (harp), Adelaide Festival, Elder Hall, Adelaide March 12: A Dream of Drowning, Teddy Tahu Rhodes (baritone), West Australian Symphony Orchestra conducted by Paul Daniel, Perth Concert Hall, Perth March 13: A Dream of Drowning, Teddy Tahu Rhodes (baritone), West Australian Symphony Orchestra conducted by Paul Daniel, Perth Concert Hall, Perth April 4: The Birthday of My Life, Jessica Aszodi (soprano), Marshall Mc Guire (harp), Four Winds Festival, Bermagui, NSW April 21: Golden Slumbers, Jessica Aszodi (soprano), Peter de Jager (piano), Melbourne Recital Centre, Melbourne May 1: A Reel, a Fling and a Ghostly Galliard (String Quartet No 2), AYO String Quartet, Church of the Epiphany, Crafers, South Australia May 6: The Musical Child*; Rauha*; The Tears of Geertje Dircx, Andrew Ford (speaker), Orchestra of the Academy conducted by Brett Dean, Australian National Academy of Music, Melbourne June 27: Female Nude (duo version from ), Tim Munro (alto flute), Yu-Chun Kuo (percussion), Hindemith Foundation, Blonay, Switzerland July 4 Spinning, Melanie Walters (alto flute), Kurrajong Hall, Ribbonwood Centre, Dapto, NSW July 11: The Birthday of My Life, Judith Dodsworth (soprano), Marshall Mc Guire (harp), Utzon Room, Sydney Opera House, Sydney July 25: Oma kodu, Ken Burnett (clarinet), Bourbaki Ensemble conducted by David Angell, Macquarie University, Sydney July 29: Female Nude (solo version), Tim Munro (alto flute), Nixon Room, University of Queensland, Brisbane August 1: Oma kodu, Ken Burnett (clarinet), Bourbaki Ensemble conducted by David Angell, St Stephen's Church, Newtown, Sydney August 4 Spinning, Melanie Walters (alto flute), Elder Hall, University of Adelaide, Adelaide August 8: Sad Jigs, Brodsky Quartet, Robert Davidson (double bass), Powerhouse Theatre, Brisbane September 4: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, Chevalier College, Bowral, NSW September 5: Getting Blue, Kurrawong Ensemble, Government House, Sydney September 5: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, Turramurra Uniting Church, Sydney September 6: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, Albert Hall, Canberra September 8: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, Melba Hall, Melbourne September 9: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, City Recital Hall, Angel Place, Sydney September 12: Nine Fantasies About Brahms, Trioz, Elder Hall, Adelaide September 14: On Winter's Traces, Australia Ensemble, Sir John Clancy Auditorium, University of NSW, Sydney October 10: The Waltz Book (excerpts), Sally Whitwell (piano), Pakistan Relief Concert, Wilkins Public School, Marrickville, Sydney October 18: The Art of Puffing: 17 elegies for Thomas Chatterton, Sue Newsome (bass clarinet), Michael Duke (alto saxophone), Daryl Pratt (percussion), Conservatorium of Music, Sydney November 5 The Crantock Gulls, William Jackson and Yvonne Lam (drums), ANU School of Music, Canberra December 4: Wassails and Lullabies, Da Capo Singers conducted by Simon Loveless, Xavier College Chapel, Melbourne December 10: The Scattering of Light, Elizabeth Sellars (violin), Patricia Pollett (viola), Patrick Murphy (cello), Liam Viney (piano), University of Queensland Senate Centenary Dinner, Brisbane January 14: Domestic Advice, Tales of the Supernatural, Jane Edwards (soprano), Arabella Tenniswood-Harvey (piano), string quartet, Mona Foma Festival, Baha'i Centre, Hobart January 28: The Rising, The Black Dyke Band conducted by Nicholas Childs, Royal Northern College of Music, Manchester, UK February 22: . for viola and vibes), Roger Benedict (viola), Daryl Pratt (percussion), Sassafras, Arts in the Valley, Kangaroo Valley, NSW May 8: Nine Fantasies about Brahms, Sutherland Trio, Salon, Melbourne Recital Centre, Melbourne May 17: Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, Canberra International Music Festival, Albert Hall, Canberra May 17: Composition in Blue, Grey and Pink, Genevieve Wilkins (percussion), St Swithin's Church, Bath, UK June 1: Ringing the Changes, Sylvie Lacroix (piccolo), Petra Stump (bass clarinet), Mathilde Hoursinanghou (piano), Cubus, Graz, Austria June 4: Broadway Boogie-Woogie, Philip Eames (piano), Royal Northern College of Music, Manchester, UK June 10: The Art of Puffing, Caroline Wüst (bass clarinet), Fabio Kapeller (percussion), University of Music Vienna, Vienna, Austria June 14: 'Maa Bonny Lad' (from Three Northumbrian Songs), Jane Sheldon (soprano), Acacia Quartet, Sydney Philharmonia, Pier 1, Miller's Point, Sydney June 15: 'Maa Bonny Lad' (from Three Northumbrian Songs), Jane Sheldon (soprano), Acacia Quartet, Mosman Art Gallery, Sydney June 16: Bagpipe Music, Genevieve Lacey (recorder), Marshall Mc Guire (harp), Kew Court House, Melbourne June 28: Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, Town Hall, Wollongong, NSW June 30: Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, Conservatorium Theatre, Newcastle, NSW July 7: Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, Llewellyn Hall, Canberra July 18: String Quartet No 3, Brodsky Quartet, Queensland Music Festival, Powerhouse, Brisbane July 19: Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, St Brigid's Catholic Church, Dubbo, NSW 4 August Australian Aphorisms, The Song Company conducted by Roland Peelman, Leichhardt Italian Forum, Sydney August 17: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Adelaide Town Hall, Adelaide September 9: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Perth Concert Hall, Perth September 11: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Melbourne Recital Centre, Melbourne September 13: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Sitsky Room, Australian National University, Canberra September 15: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Noosa Music Society, Noosaville, Queensland September 16: String Quartet No 5, Australian String Quartet, Brisbane Festival, Queensland Conservatorium Theatre, Brisbane September 17: String Quartet No 5, Australian String Quartet, City Recital Hall, Angel Place, Sydney October 7: Female Nude, Lina Andonovska (amplified alto flute), Australian Flute Festival, ANU School of Music, Canberra October 12: Last Words (wp), Jane Sheldon (soprano), Seraphim Trio, String Quartet No 5, Australian String Quartet, Port Fairy Spring Festival, Lecture Hall, Port Fairy, Victoria October 15: Last Words, Jane Sheldon (soprano), Seraphim Trio, String Quartet No 5, Australian String Quartet, JM Coetzee Centre for Creative Practice, University of Adelaide, Adelaide October 21: Once upon a time there were two brothers...

Michael bosshard nude photography-28Michael bosshard nude photography-71Michael bosshard nude photography-48

One thought on “Michael bosshard nude photography”